Davetiyesi Siparişini Son Haftalara Bırakmayın

Sünnet ve nikâh törenlerinin hazırlıklarına haftalar öncesinden başlayan çift ve aileler internetten tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği gibi davetiye siparişi için de interneti seçiyor. Online kataloglardan seçim yaparak davetiyeleri kapıdan teslim almak varken günümüzde kimse matbaa ve grafik tasarım ajanslarına uğramakla, bu firmalardaki katalogları tek tek incelemekle uğraşmıyor. Farklı ve rengârenk tasarımlara ev sahipliği yapan davetiye ve zarf modelleri arasından bir tıkla sipariş vermek mümkün olmasına karşın sünnet, nişan, nikâh ve düğün gibi heyecanın yüksek dozda yaşandığı özel gün hazırlıklarında telaştan bu işler tamamen akıldan çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda internet sayesinde birkaç günde davetiyelerin teslim alınabileceği düşünülmesine karşın tasarım yapılması ve davetiyelerin basılmasının, sipariş vermek kadar kolay olmadığı unutuluyor.

Online kataloglardan verilen siparişler eşzamanlı biçimde firmaya ulaşsa da, bu kolaylık firmanın istenen davetiyeleri hazırlamak için uzunca bir zamana ihtiyaç duyacağı gerçeğini değiştirmiyor. Sipariş vermekle davetiyelerin basılması birbirinden farklı olduğundan, firmanın yoğun olması durumunda sipariş ne kadar hızla ulaşırsa ulaşsın yoğunluk yüzünden çiftin davetiye ve zarf çeşitleri istenen zaman aralığında hazırlanamayabilir. Düğün sezonunun ortasında her gün onlarca çift ve ailenin, binlerce davetiye ve zarflarını basmakla uğraşan matbaaların acil siparişler için tüm üretimi durdurması ve çiftin işiyle ilgilenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla sipariş hemen firmaya ulaşsa bile firmanın istenen tarihte daveti ve zarfları göndermesi için zamana ihtiyacı olduğunu unutmamak, bu sebeple de davetiye seçimini son haftalara bırakmamak lazım.

Nikâh ve düğün davetiyesi zarfı için bile tasarımdan baskıya dek uzunca bir zamana ihtiyaç duyan matbaalar özellikle aksesuarlı ve özel malzemeli zarf, davetiye modellerinin seçilmesi durumunda bir günde siparişi hazır edemeyebilir. Gün içinde farklı aile ve çiftlerin davetiyelerinin basımını bitirmesi gereken, düğün sezonu yaklaştıkça işleri daha da yoğunlaşan matbaalar haftalar öncesinden bir çalışma planı yaptığı için davetiye seçiminde acele etmekte yarar var. Acil siparişleri aynı gün içinde basabilen ve aynı kentte olunması durumunda özel kurye ile gün içinde teslimat dahi yapabilen şirketler bulunsa da, bu gibi durumlarda kesenin ağzını açmak gerektiği unutulmamalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *