Online Davetiye Siparişlerinin Basımı ve Teslimat

Düğün öncesi hazırlıkların ilk ve en önemlilerinden biri olan davetiye seçimi, herkese alınan bu mutlu kararın duyurulmasını ve bu şekilde de belirli bir zaman öncesinden davetlilerin düğün günü hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Davetlilerin işlerini ayarlayarak düğüne katılım gösterebilmesi için düğün davetiyeleri mümkün olduğunca erken hazırlanmalı ve tüm davetlilere iletilmelidir. Çabuk yapılması gereken bir hazırlık olmasına karşında son yıllarda resimli düğün davetiyesi gibi modern tasarımların popüler olması ve bu tarz davetiyelerin hazırlığının zaman alması, sipariş internetten verilse bile teslimatın zannedildiği kadar kısa sürede yapılamamasına neden olabiliyor. Grafik tasarım ajansları ve üretimin esas merkezi olan matbaalar son yıllarda internet üzerinden davetiye siparişi almakta ve bu şekilde de evlenecek tüm çiftlere pratik hizmetler sunmakta ancak basımın, sipariş vermek kadar kolay olmadığı unutulmamalı. Düğün davetiyeleri internetten hızlı bir şekilde seçilebilmekte ve çoğu zaman da siparişten bir gün sonra davetiyeler alınmaktadır.

İnternet sitelerindeki kataloglarında yüzlerce farklı resimli davetiye modelleri bulunan reklam ajansları ve matbaalar, çiftlere farklı seçenekleri gerek estetik gerekse de fiyat açısından değerlendirme imkânı sunuyor. Böylece farklı tasarımları inceleyen çift ve aileler kendileri için en uygun tasarımı seçerek, ajans veya matbaaya sipariş verebiliyor. Ön sipariş formları hazırlayan matbaa ve ajanslar, davetiye modelini seçen çiftlerin biran önce basım aşmasına geçmesini sağlıyor. Davetiyelerin üzerinde yazması istenen yazının belirlenmesinin ardından bu ön sipariş formalarına iletişim bilgilerini de ekleyen çiftler, ajans veya matbaa yetkilisine site üzerinden ön sipariş verebiliyor.

Önceden hazırlanan taslakların üzerine sadece yazı yazıldığı için tüm tasarım işi kısa süre zarfından tamamlanabildiğinden, ön sipariş formuyla gerekli bilgilerin gönderilmesinin sonrasında aynı gün dahi geri dönüş alınabiliyor. Elektronik postayla çifte baskı taslağını göndererek davetiyenin son halinin onaylanmasını isteyen firma yetkisi, onay aldığı anda baskı işlemlerine de biran önce başlayabiliyor. Bu şekilde hızlı bir biçimde hazırlanan davetiyeler kargoya verilerek ertesi gün adrese ulaştırılabildiği gibi, aynı şehir içinde hizmet veren matbaa ve ajanslar acil durumlarda özel kurye ile gün içinde teslimat da yapabiliyor. İnternetten davetiye siparişi vermek pratik ve hızlı olduğu kadar ekonomik de bir çözümdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *