Hem Ucuz Hem Şık Özel Tasarım Takılar

Kişiye özel tasarlanan tüm armağanlar verilen kişinin de kendisini özel hissetmesini sağlayacağı için mutluluğu garantilerken bu hediyenin şık bir takı olması, yaşanan mutluluğun da ikiye katlanmasını sağlar. Özel tasarım isimli kolye veya yüzüklerle sevdiği kadının gözlerinde ışıltılı bir mutluluk görmek isteyen erkeklerin eskisi gibi küçük bir servet harcamasına gerek kalmayan günümüzde, tamamen kişiye özel olarak tasarlanmış bir altın veya gümüş takı için cüzi harcamalar fazlasıyla yeterli oluyor. İnternetin sağladığı kolaylık firmalar için beraberinde yoğun bir rekabeti getirdiğinden, takı tasarımcıları her bütçeye uygun özel tasarım takı modelleri için pek çok cazip fiyatlı gümüş ve doğal taş süslemesi tasarımlar üretiyor.

Takı sektörünün satışlarda yaşanan düşüşü tersine çevirmek için uzun zaman önce ekonomik model tasarımlarına yönelmesi, altın ve yüksek berraklığa sahip, birkaç karat değerindeki pırlantalarla süslenen lüks modellerin yerine her alım gücüne hitap edecek doğal taşlı ve gümüşten yapılmış modellerin sayısında hızlı bir artışa neden oldu. Bunun neticesinde geçmişte sadece son derece küçük bir ekonomik kesimin sahip olabildiği özel tasarım kolye modelleri, küpe, yüzük çeşitleri gibi takılar herkesin bütçesini zorlamaksızın sahip olabileceği ve sevdiklerini sevindirebileceği aksesuarlara dönüştü. Gümüşün kullanımıyla takıların fiyatları çok daha aşağı çekilirken zaten günlük kullanım tercihlerinde kadın erkek fark etmeden pek çok insan gösterişten ziyade gümüşün sade ancak bir o kadar da asil estetik şıklığını tercih ediyor. Hal böyle olunca özel tasarım takılarda gümüş hem kadınların hem erkeklerin yegâne seçimi olmayı sürdürmekte.

Gümüşten yapılan takılarda ışıltılı bir şıklık sunmak için doğal taş kullanmak, tasarıma farklılık katarken aynı zamanda takının sıradan görünmesini önlüyor. Bunun için özel tasarım gümüş kolye, küpe ve yüzüklerde kullanılan doğal taşlar elmas gibi nadide olmadığından takı tasarımları çok daha düşük fiyatlarla satılabiliyor. Fiyatları daha cazip olmakla birlikte şu bir gerçek ki, doğal taşlarla süslenen gümüş takılarda hangi taşın kullanıldığını anlamak için işin uzmanı olmak lazım. Pek çok insan parlak doğal taşları pırlantadan ayırmadığından ancak takı sahibine sorduğunda üründe doğal taş kullanıldığını anlayabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *