Bahçe Mobilyalarında Rattan ve PVC Ürün Seçenekleri

Yazın gelmesiyle birlikte hepimiz açık alanlarda biraz daha fazla zaman geçirmeye başlıyoruz. Bahçelerden plajlara kadar uzun saatlerin dışarda geçtiği yaz aylarında harcanan bu zamanın konforlu mobilyalar üzerinde geçirilmesiyse bir tercihten öte en temel ihtiyaca dönüşüyor. Bu bağlamda ev balkonlarından restoran ve kafe gibi ticari işletmelere kadar herkesin ortak ihtiyacı haline gelen bahçe mobilyaları internet üzerinden en çok sipariş verilen mobilya ürünleri arasına giriyor. PVC gibi dayanıklılığıyla olduğu gibi çok uygun fiyatlarıyla da ilk tercih olan malzemeden yapılan ürünlerin yanı sıra bambu gibi daha lüks seçenekler de bulunduğundan, bütçeye ve tercihlere göre herkesin tercihi farklı oluyor. Tabi tercih edilen mobilyanın üretim malzemesinin doğallığı bahçe mobilyası fiyatları açısından en önemli kriter.

Bambu ve türevi ağaç türlerinden yani ahşaptan üretilen dış mekân mobilyaları organik hammadde sebebiyle en kaliteli, dolayısıyla en yüksek fiyatlı ürünler olmasına karşın bazı işletmeciler ve ev sahipleri fiyattan ziyade kullanım kolaylığına bakıyor. Zira ekonomik anlamda doğal ahşaptan yapılmış herhangi bir dış mekân mobilyasını satın alabilecek olmasına karşın çoğu tüketici, vaat ettiği kullanım kolaylığı ve hafifliği sebebiyle PVC ürünleri seçmekte. PVC kullanılarak üretilen bu bahçe mobilyalarından bahsedilince hemen herkesin aklına bilinen beyaz renk gelse de, günümüzde artık ahşabı neredeyse aratmayacak kadar taklit desenli PVC bahçe mobilyası seçeneği bulunuyor. Bu PVC kullanılarak yapılan bahçe mobilyalarını gerçek ahşaptan ayırmak için bazen ürüne dokunmak gerekebilir.

PVC gibi rattandan yapılan ürünler de hammaddenin yüksek taklit imkânı sunmasıyla ahşap görünüm konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan ancak hala PVC kolaylığı vaat eden bahçe mobilyalarının üretimine imkân tanımakta. Görüntüsüyle doğal ahşaptan yapılan ürünleri aratmayan bu Rattan ve PVC dış mekân mobilyaları hafifliğiyle kolayca taşınabiliyor ve üzerinde leke de tutmuyor. Hortumla su tutarak temizlenebilmeleri tercih edilmelerindeki önemli unsurlardan biriyken ayrıca ahşap ürünler gibi kolay zarar görmemeleri, cila gibi bakım uygulamalarına ihtiyaç duymamaları bilhassa ticari işletme sahipleri için büyük avantaj anlamına geliyor. Tabi bakım gerektirse ve kullanımda dikkatli olunması gerekse de, bazılarının tercihi doğal malzemeden yana olmaya devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *