Pırlanta kolyeler

Kadınların takılara olan düşkünlüğü yıllar öncesinde başlamış ve günümüze gelmiştir. Takı tasarımlarının en güzel modellerine ise ilk takılar üretilmeye başlandığı anda rastlanmıştır. Birçok taşın bir arada kullanıldığında göze çarpan muhteşem uyum ilk çağlarda sadece Tanrıçaların güçlü duruşlarını yansıtırdı. Mitolojide bambaşka ve çarpıcı bir yere sahip olan takıların derin anlamları bizim varsaydığımızdan çok daha eskisine dayanmaktadır. Gerek kimi tanrıçaların başında taç, kimisinde kolye kimisinde ise zırhında işlemeler olarak karşımıza çıkan mücevherlerin anlamları kendilerine özgüdür. Her mücevherin tamamladığı ve anlattığı bir insana yönelik özellik olmakla beraber, aynı şekilde doğadan aldığı bir güç ve doğadan taşıdığı bir mesajda vardır. mitolojik resimlerde görmeye alışkın olduğumuz renkli ve parlak mücevherler tanrıçanın kişilik özelliklerine göre renklenmekte ve şekillenmekteydi. Doğanın en saf ve en mükemmel temsilcisi olan kadına mitolojide gereken özel yer verilirken onları tamamlamak ve güçlerini göstermek için mücevherlerin büyüleyici etkisinden yararlanılmıştır. Taşlar doğada bulunan ve doğanın saf gücünü içerisinde taşıyan elementlerdir. Her birinin temsil ettiği ve ait olduğu bir element grubu olması, kadının temsil ettiği element gurubu ile uyum içerisinde olduğu zaman mutlak ve sonsuz bir güç ortaya çıkar. bu güç kimi zaman enerji kimi zaman ise görenleri büyüleme etkisine sahiptir.

Günümüzde gücün en saf temsilcisi olan mücevherler arasında kuşkusuz ki ilk sırada yer alan mücevher çeşidi pırlantalardır. Pırlantalar doğada bulunan  en saf mücevher olmasının yanı sıra geçmişten günümüze kadar yapısı bozulmadan ve tükenmeden kalmayı başaran ender mücevherlerdendir. Bu durumda kadınlar için pırlantaların gücünü gösteren unsurlardan bir tanesidir.

Pırlantaların gücü, doğanın aynası olan kadınlar ile buluştuğu anda ortaya çıkan hayran edici güzelliktir. Bu nedenle bir kadına verilecek olan en güzel hediye taşıdığı derin anlamlar sayesinde pırlanta kolyeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Pırlanta kolyeler sahip olduğu zarif yapıları sayesinde sevginin ve gücün en saf temsilcileri arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *